روز تولد کله زرد توئیتری: دونالد ترامپ

27 خرداد 1396

فکر می‌کنم کسی نباید به حرفم گوش کند چراکه واقعاً روی آن تمرکزی نکرده‌ام!

 نشریه «ایندیپندنت» در مقاله‌ای به سالروز تولد دونالد ترامپ پرداخته و نوشته تولد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گرچه هنوز تعطیلی ملی نشده است! اما قطعاً روز ویژه‌ای برای او خواهد بود. مردم معمولاً در روز تولدشان کیک و شمع تولد به تعداد روزهای زندگی‌شان می‌گیرند اما با توجه به رویکرد ترامپ نسبت به رسانه‌ها و اینکه دیگر این روزها آن‌ها نمی‌توانند از گیت امنیتی کاخ سفید عبور کنند، تنها می‌توانیم به همین بسنده کنیم که ۷۱ جمله از سخنان نغز او را که جنجال بسیاری به راه انداختند، گلچین کنیم! ترامپ علاقه خاصی به شبکه توئیتر دارد و بسیاری از این سخنان و نیز اظهارات رسمی‌اش را در همین شبکه عنوان کرده است تا جایی که به او «رئیس توئیتر» هم می‌گویند. ترجمه بخشی از این سخنان «خارق‌العاده» در زیر آمده است:

 1. من زندگی قبلی‌ام را دوست دارم. کارهای زیادی می‌کردم. نسبت به زندگی قبلی‌ام الان کارم بیشتر است. فکر می‌کردم کار آسانی باشد.
 2. و در حقیقت زمانی که تصمیم گرفتم «کومی» را اخراج کنم، به خودم گفتم می‌دانی، این مسائل مربوط به روسیه و ترامپ و روسیه ساختگی است، بهانه آن دموکرات‌هایی است که در انتخاباتی که باید می‌بردند، اما باختند!
 3. من کلی لایحه تصویب کردم که مردم حتی از آن خبر ندارند!
 4. افشاگری‌ها واقعی است اما اخبار کذب است.
 5. فکر می‌کنم کسی نباید به حرفم گوش کند چراکه واقعاً روی آن تمرکزی نکرده‌ام! (درباره موضوع بریگزیت پیش از رفراندوم ۲۰۱۶ اتحادیه اروپا)
 6. آن‌ها به‌زودی مرا آقای بریگزیت! صدا می‌زنند. (توئیت پس از رفراندوم اتحادیه اروپا)
 7. من رجزخوانی و قیل‌وقال نمی‌کنم. فقط دارم به شما می‌گویم که شما مردم متقلبی هستید. (خطاب به رسانه‌ها در کنفرانس خبری فوریه ۲۰۱۷)
 8. من او را خیلی وقت است می‌شناسم. چیزهایی که آن‌ها می‌گویند اصلاً آشنا نیست. (درباره همسرش ملانیا ترامپ)
 9. باور کنید او (جسیکا لیدز) اولین انتخاب من نخواهد بود! (درباره زنی که او را به آزار و اذیت جنسی متهم می‌کرد)
 10. کارهای خیلی زیادی می‌شود با اورانیوم انجام داد، ازجمله کارهای خیلی بد!
 11. من به هوای تمیز اعتقاددارم. هوای پاک...اما اعتقادی به تغییرات آب و هوایی ندارم!
 12. تزریق چندتایی ممنوع! بچه‌های کوچک اسب نیستند- هر باریک واکسن و به‌مرورزمان! (درباره واکسن زدن کودکان)
 13. من برای همه ازجمله متنفران و بازندگان، عید پاک بسیار خوبی آرزو می‌کنم!
 14. همه نظرسنجی‌های منفی جزو اخبار جعلی به‌حساب می‌آیند، درست مانند نظرسنجی‌های انتخاباتی سی‌ان‌ان، ای‌بی‌سی و ان‌بی‌سی. متأسفم، مردم خواهان امنیت مرزی و بازرسی‌های بیشتر هستند.
 15. با خودم حرف می‌زنم،‌ حرف ندارد، چون ذهن خوبی دارم و چیزهای زیادی می‌گویم! (در پاسخ به اینکه مشاور سیاست خارجی ترامپ در سال ۲۰۱۶ چه کسی بوده است)
 16. وقتی مکزیک کسی را می‌فرستد این‌طرف،‌ بهترین‌ها را که نمی‌فرستد. آن‌ها خوب‌ها را برای شما نمی‌فرستند... آن‌ها مواد مخدر می‌آورند. آن‌ها جرم و جنایت می‌آورند. آن‌ها متجاوز هستند؛ و به گمانم برخی از آن‌ها خوب باشند.
 17. 26 هزار آزار و اذیت جنسی گزارش نشده در ارتش رخ‌داده و تنها ۲۳۸ مورد حکم دریافت کردند. این نخبه‌ها انتظار دارند چه اتفاقی بیفتد وقتی زنان و مردان را باهم می‌گذارند؟
 18. دارم از سرمای نیویورک یخ می‌زنم. به گرم شدن کره زمین نیاز داریم!
 19. سایر نامزدها وارد شدند. نمی‌دانستند که تهویه هوا خراب است. مثل سگ عرق می‌ریختند... این‌ها چطور می‌خواهند با داعش مبارزه کنند؟! فکر نکنم چنین اتفاقی بیفتد.
 20. «تد کروز» دروغ‌گو الان یکی از تصاویر «ملانیا» را که برای یک تبلیغ گرفته‌شده بود، استفاده کرد. مراقب باش تد کروز دروغ‌گو وگرنه آبروی زنت را می‌برم!
 21. گفتم که اگر ایوانکا دخترم نبود،‌ شاید با او قرار می‌گذاشتم!