رازهای زندگی جاودانه

14 شهریور 1397

تنها با بیست ثانیه معجزه‌گر زندگی خود باشید!

همه ما می‌دانیم که فرزندان و مشغله کاری، زمانی را که می‌توانیم باهم تنها باشیم، به سرعت می‌قاپند؛ اما فراموش نکنیم، اگر زمانی را باهم سپری نکنیم، نمی‌توانیم پیوند مستحکمی داشته باشیم. این کار اصلی‌ترین گام برای زنده نگه‌داشتن عشق است.

عشق به خود

اگر دنبال موفقیت عاطفی هستید؛ قبل از هر کاری، نخست باید از عشق به خودتان شروع کنید. همچنین قبل از اینکه بهترین آدم زندگی فرد دیگری باشید، باید مهم‌ترین و بهترین آدم برای خودتان باشید. این نکته بسیار مهم است که شما به نیازهای معقول اطرافیانتان دقت داشته باشید؛ همان‌طور که برای طرف مقابل ارزش قائل می‌شوید و وقت می‌گذارید، احتیاج دارید او نیز برای شما وقت بگذارد؛ پس در قدم بعدی خواسته‌هایتان را باهم در میان بگذارید. عشق و علاقه خود را بر زبان بیاورید. اجازه دهید اطرافیانتان بدانند شما از چه چیزی ناراحت می‌شوید، از چه چیزی خوشحال می‌شوید، چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را نمی‌پسندید و این دو حس را هم‌زمان باهم نشان دهید. هر یک از ما به رفتارها و حرکات عاشقانه متفاوتی در رابطه با خود ارزش می‌گذاریم.

زبان عشق

زبان عشق هر فردی با فرد دیگر تفاوت دارد. اگر نمی‌دانید زبان عشق همسرتان چیست، می‌توانید از او سؤال کنید. می‌توانید هرروز از همسر خود بپرسید که چه کاری می‌توانید برایش انجام دهید تا خوشحال‌تر شود. هرروز صبح قبل از ترک منزل و زمانی که از محل کار به خانه بازمی‌گردید، بیست ثانیه را صرف در آغوش گرفتن همسرتان کنید. بی‌تردید این آغوش عاشقانه می‌تواند در زندگی شما معجزه‌ای وصف‌ناپذیر ایجاد کند.

توجه به احساسات یکدیگر

به حرف‌های او خوب گوش کنید، وقتی درباره افکارش صحبت می‌کند، هنگامی‌که در مورد احساساتش می‌گوید؛ حتی وقتی درباره قرار ملاقات با رئیس خود و روز کاریِ پراسترس و شلوغی که داشته است، صحبت می‌کند. حواستان باشد که واکنشی صحیح به صحبت‌های او نشان دهید؛ البته بدون اینکه اظهارنظری سردبیرانه داشته باشید! به او نگویید چه کار کند یا نکند؛ تنها به آنچه از زبان او شنیده‌اید، انعکاس داشته باشید و نشان دهید که متوجه حرف‌های او شده‌اید.

سنگ صبور و حامی باشید

منتظر نمانید تا یکی از شما به دلگرمی نیاز پیدا کند و بعد اقدام به این کارکنید. مدام به همسرتان دلگرمی دهید که بودن او و خواسته‌هایش برایتان اهمیت دارد. به او احساس امنیت دهید. گاهی یک «دوستت دارمِ» صمیمانه می‌تواند موجب رفع تمام دلخوری‌ها باشد. وقتی اوضاع آشفته است، لبخند را فراموش نکنید. اگر بخندید، دنیا هم به شما می‌خندد و اگر غمگین باشید یقین بدانید که دنیا شما را تنها خواهد گذاشت.

قدرشناسی

هیچ عاملی به‌اندازه قدرشناسی از همسرتان نمی‌تواند به رابطه شما احساس امنیت بخشد. وقتی به او می‌گویید: «از اینکه در زندگی‌ام هستی، بی‌نهایت خوشحالم»، همسرتان دیگر درباره عشقتان احساس ناامنی نمی‌کند؛ همچنین وقتی از شما خطایی سر می‌زند، اظهار تأسف کنید.

انعطاف‌پذیری

از اصرار و پافشاری بر عقیده‌تان جداً خودداری کنید. برای داشتن روابطی عاشقانه باید از برخی چیزها صرف‌نظر کرد، البته منظور نادیده گرفتن خواسته‌هایتان نیست، بلکه فقط یاد بگیرید که همیشه در پی عملی شدن حرف و خواسته‌تان نباشید و بدون موضع‌گیری فقط نظر خود را با بیانی صادقانه بیان کنید.

ستایشگر باشید

خسیس نباشید و در ستایش همسر خود دست و دل‌باز باشید؛ اما به ذهن خود بسپارید که در هیچ موردی مبالغه نکنید. باید همسرتان استحقاق تعریف و تمجیدی که شما می‌کنید، داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است نتیجه خوبی ندهد. اگر عزم خود را جزم کرده‌اید تا زندگی شیرینی برای خود رقم بزنید، باید از اشتباهات گذشته اندوهگین نباشید و ناکامی‌های گذشته را در ذهن مرور نکرده و بی‌جهت از کاه، کوه نسازید و برای اتفاقاتی که هنوز رخ نداده، نگران نباشید.

نفیسه نظری

آخرین ویرایش در %ب ظ، %14 %596 %1397 ساعت %17:%شهریور