«کوین کاستنر» با سریال وسترن «یلو استون» رکورد شکست

05 تیر 1397
«کوین کاستنر»  در سریال «یلو استون» «کوین کاستنر» در سریال «یلو استون»

آغاز پخش سریال «یلو استون» از پارامونت با استقبال زیادی از سوی تماشاگران همراه بود و رکورد این شبکه تلویزیونی در آمریکا را شکست.

بر اساس گزارش شرکت سنجش «نیلسون» که شمار بینندگان برنامه‌های تلویزیونی را اندازه‌گیری می‌کند؛ پخش دو قسمت نخست سریال نزدیک به سه میلیون بیننده داشت؛ یعنی حدود سه برابر بیشتر از میانگین تماشاگران این شبکه تلویزیونی که رقم قابل‌توجهی است. به این ترتیب یلو استون پربیننده‌ترین سریال داستانی است که تاکنون از طریق شبکه پارامونت پخش‌شده است.

«کوین کاستنر» هنرمند نامدار آمریکایی ازجمله چهره‌های است که در این مجموعه حضور دارد و نقش شخصیت اصلی «جان داتون» را بازی می‌کند. او صاحب گاوداری و چراگاه بزرگی در حوالی پارک ملی یلواستون در ایالت مونتانا است که به دلایل مختلفی با مقامات محلی، سرخ‌پوستان، مهاجرین تازه از راه رسیده و بساز و بفروش ها دچار اختلافاتی می‌شود.

در این سریال علاوه بر کوین کاستنر هنرمندان دیگری چون «لوک گریمز»، «کلی ریلی»، «وس بنتلی» و «کل هاوزر» بازی می‌کنند. نویسنده و کارگردان این مجموعه «تیلور شریدان» است؛ او در سال‌های اخیر به یکی از چهره‌های تأثیرگذار هالیوود تبدیل‌شده و در تولید فیلم‌هایی موفقی چون «سیکاریو»، «جهنم یا آب زیاد» و «دوازده نیرومند» مشارکت داشته است.

تیلور شریدان نوشتن فیلم‌نامه را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و پس از مذاکره با استودیوهای مختلف درنهایت با پارامونت به توافق رسید؛ این شرکت کارگردانی و تهیه‌کنندگی «یلو استون» را نیز به او سپرد. تولید سریال از تابستان گذشته در ایالت مونتانا شروع شد البته بخش مهمی از فیلم در مناطق زیبا و سرسبز شهر پارک سیتی در ایالت یوتا فیلم‌برداری شد.

یلو استون یک درامای خانوادگی با چاشنی وسترن است و به عقیده منتقدین هنری از بسیاری جهات یادآور فیلم «با گرگ‌ها می‌رقصد» است که از شاهکارهای کوین کاستنر محسوب می‌شود. این سریال در پنج قسمت از طریق شبکه پارامونت پخش می‌شود.