آلبوم جدیدی از «الویس پریسلی» چهار دهه بعد از مرگ او

12 آبان 1395

آلبوم جدید «اولیس پریسلی» پرفروش‌ترین آلبوم هفته در بریتانیا شد و بیش از شصت هزار نسخه فروخت. این سیزدهمین آلبوم این خواننده محبوب آمریکایی است که در بازار موسیقی بریتانیا صدرنشین می‌شود.

 با موفقیت این آلبوم الویس چهار دهه بعد از مرگش، به‌این‌ترتیب او از خواننده‌هایی چون «مدونا» و «رابی ویلیامز» پیشی گرفت و ازنظر تصاحب عنوان نخست در جدول موسیقی بریتانیا، در رتبه دوم تمامی دوران قرار گرفت.گروه بیتل‌هادر این عرصه پیشتاز است و پانزده آلبوم آن‌ها صدرنشین جدول موسیقی بریتانیا بوده است.

آلبوم جدید اولیس پریسلی با عنوان «تو شگفت‌انگیز» هفته گذشته توسط شرکت‌های «آر.سی.ای» و «لگسی رکوردینگز» روانه بازار شد.این مجموعه شامل قطعات آرشیوی و اجراهای قدیمی اولیس پریسلی است که به‌صورت متفاوتی تنظیم‌شده، در بازسازی این آهنگ‌ها ارکستر سلطنتی بریتانیا مشارکت داشته است.«پرسیلا پریسلی» همسر پیشین الویس یکی از تهیه‌کنندگان آلبوم است و جایزه ویژه پرفروش‌ترین آلبوم هفته بریتانیا را دریافت کرد. او ضمن تشکر از طرفداران اولیس پریسلی و خریداران آلبوم، حمایت و پشتیبانی آن‌ها را مهم‌ترین عامل جاودانگی این ستاره تکرار نشدنی توصیف کرد.

الویس پریسلی در شهر کوچکی در ایالت می سی سی پی متولد شد و مدارج ترقی را به‌سرعت طی کرد.او از تأثیرگذارترین چهره‌های تاریخ موسیقی است و آثار درخشانی را در سبک‌های پاپ، راک، بلوز، گاسپل و کانتری روانه بازار کرد.این هنرمند محبوب تجربه بازی در فیلم‌های سینمایی را هم در کارنامه حرفه‌ای خود دارد و یکی از اسطوره‌های هنری دهه‌های شصت و هفتاد میلادی بود. او در دوران کوتاه فعالیت‌های حرفه‌ای خود بیش از شش‌صد میلیون آلبوم فروخت و چهار جایزه گرمی دریافت کرد، ازجمله جایزه یک‌عمر دستاورد هنری در موسیقی.الویس پریسلی در سال ۱۹۷۷ درگذشت و در منزل مسکونی خود در «گریسلند» در شهر ممفیس در ایالت تنسی به خاک سپرده شد.آرامگاه او هرسال پذیرای هزاران نفری است که از گوشه و کنار جهان برای ادای احترام به هنرمند محبوب خود به گریسلند می‌روند.

 

«تو شگفت‌انگیز» پنجمین آلبوم الویس پریسلی است که پس از مرگش منتشر می‌شود، این آلبوم در سایر کشورهای جهان هم با استقبال مناسبی از سوی طرفداران این ستاره بزرگ همراه شده و فروش قابل‌توجهی داشته است.

آخرین ویرایش در %ب ظ، %28 %382 %1396 ساعت %12:%تیر