در روز دوم جشنواره چه فیلم‌های در کاخ جشنواره به نمایش در می‌آید

11 بهمن 1395

سلیسمستند «انحصار ورثه» به کارگردانی محمدعلی شعبانی ساعت 30/13 به نمایش درمی‌آید. کارگردان این اثر فرزند فیلم‌بردار شهید آوینی بوده است. وی در مورد «انحصار ورثه» گفته است: «محور «انحصار ورثه» شهید آوینی است؛ شخصیتی که وقتی شهید شد جریان‌های مختلف، مواضع وی را بر اساس آنچه خود می‌خواستند، تفسیر کردند.»

«چراغ‌های ناتمام»

«چراغ‌های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی و تهیه‌کنندگی مجتبی امینی و مجید اسماعیلی در ساعت 30/15 اکران خواهد شد. این فیلم آرمان‌های نویسنده‌ای را در فضایی عاشقانه روایت می‌کند. در این فیلم دفاع مقدسی بازیگرانی چون مجید صالحی، شقایق فراهانی، حسین مهری، الهام نامی، حسین ملکی، داریوش ارجمند و علیرضا استادی ایفای نقش کرده‌اند.

«شماره 17 سهیلا»

«شماره 17 سهیلا» با نویسندگی و کارگردانی محمود غفاری و تهیه‌کنندگی سید امیر سید زاده ساعت 18 به نمایش درمی‌آید. این فیلم روایت سهیلاست که در آستانه چهل‌سالگی هنوز ازدواج‌نکرده است. بخشی از دیالوگ این اثر به این شرح است:

مسعود و سهیلا در حال قدم زدن در ایستگاه مترو هستند.

مسعود: زنی که می‌آد اونجا اولاً دنبال مرده، یعنی اینجوری نصف راهو رفتی. چون دیگه همدیگر و نمی‌بینیم دارم اینارو بهت می‌گم. بعدشم زن سن بالادستش تو جیبشه، چپش پره ... حالا چون دیگه همدیگرو نمی‌بینیم دارم اینارو بهت می‌گم... یه رفیق دارم با یه خانم دکتر دوسته ... خانمه 45 سالشه ... مثل بچه‌اش به رفیقم می‌رسه ...یه 206 انداخته زیر پاش.

سهیلا: اااا پس تو هم دنبال همچین چیزی هستی؟«

زهرا داودنژاد، بابک حمیدیان، احسان امانی، فریدون محرابی، حکیمه فیوجی و مهرداد صدیقیان از بازیگران این فیلم هستند.

«دعوت‌نامه»

فیلم «دعوت‌نامه» با نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهرداد فرید ساعت 20/30 به نمایش درمی‌آید. این فیلم داستان زندگی یک جیب‌بر را روایت می‌کند که از روش جیب‌بری از جیب زائران حرم امام رضا (ع) امورات خود را می‌گذراند. بعد از گذشت چندی با رخ دادن اتفاقی در زندگی این جیب‌بر وی از کار خود پشیمان می‌شود اما». میترا حجار، شقایق فراهانی، حمیدرضا آذرنگ و بهزاد جعفری ازجمله بازیگران این اثر هستند.

«تابستان داغ»

آخرین فیلمی که در کاخ جشنواره به نمایش درمی‌آید «تابستان داغ» به نویسندگی پیام کرمی، کارگردانی ابراهیم ایرج زاد و تهیه‌کنندگی جواد نوروز بیگی است. در داستان این فیلم آمده است: «نسرین که هنگام طلاق نمی‌تواند دختر شش‌ساله‌اش را از شوهرش بگیرد زندگی‌اش را جمع می‌کند و بی‌اطلاع شوهر به گوشه‌ای از شهرپناه می‌برد.» در این فیلم علی مصفا، پریناز ایزد یار، مینا ساداتی، یسنا میر طهماسب، صابر ابر، لیلی فرهاد پور، سیاوش چراغی پور، رؤیا بختیاری، بهاره ریاحی، مانیا علیجانی، پرهام محمدی به ایفای نقش می‌پردازند.