برنامه نمایش فیلم‌های جشنواره فجر+جدول

20 دی 1396

آیین قرعه‌کشی برنامه نمایش فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر صبح امروز در پردیس سینمایی ملت برگزار و جدول نمایش فیلم‌های این دوره مشخص شد.

آیین قرعه‌کشی برنامه نمایش فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه امروز چهارشنبه بیستم دی‌ماه با اجرای محمدحسین میثاقی و با حضور ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره، مدیران بخش‌های مختلف جشنواره، گروهی از اهالی سینما و صاحبان آثار در پردیس سینمایی ملت آغاز شد.

در ابتدای مراسم پس از اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن کریم، تیزر منتخبی از  فیلم‌های حاضر در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر برای حاضران به نمایش درآمد. محمدحسین میثاقی مجری مراسم ضمن ابراز خوشحالی از انجام یک قرعه‌کشی فوتبالی برای سینما برای نخستین بار، درباره قرعه‌کشی مراسم توضیح داد و گفت: «در این آیین یک نماینده از رسانه و یک نماینده از فیلم برای قرعه‌کشی فیلم‌ها روی سن حضور خواهند یافت و نماینده فیلم سانس فیلم درآمده را انتخاب خواهد کرد.» او در ادامه از ابراهیم داروغه‌زاده برای حضور روی سن دعوت کرد.

داروغه‌زاده ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از اصحاب رسانه به‌عنوان حامیان جشنواره فیلم فجر گفت: «این اولین بار است که نمایش فیلم‌ها به‌صورت قرعه‌کشی مشخص می‌شود و این امر برای اجحاف نشدن در حق فیلم‌ها صورت گرفته است.» او همه 44 فیلم حاضر در جشنواره را شایسته حضور در جشنواره دانست و افزود: «سلیقه و نظر هیئت انتخاب در انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه تأثیر داشته و امیدوارم در دیگر جشنواره‌های داخلی و خارجی موفقیت‌هایی پیش روی فیلم‌های خارج از این مسابقه داشته باشند و این آرزویی است که برای همه فیلم‌های دارم. امیدوارم صاحبان آثار نسخه نهایی همه فیلم‌ها را طبق آیین‌نامه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند در غیر این صورت فیلم‌های رزرو جایگزین خواهند شد. وی در پایان برای سینمای ایران سال خوبی را آرزو کرد.»

رضا استادی از خبرنگارهای قدیمی رسانه برای برداشتن اولین قرعه روی سن رفت. این خبرنگار فیلم «بانو قدس ایران» به کارگردانی مصطفی رزاق‌کریمی را به‌عنوان اولین فیلم از گوی بیرون آورد. رزاق‌کریمی و غلامرضا موسوی برای تعیین سانس این فیلم روی سن آمدند. این فیلم بر اساس قرعه یکشنبه 15 بهمن‌ماه در ساعت 17 به نمایش درخواهد آمد. غلامرضا موسوی در این بخش گفت: «همیشه برای تعیین سانس‌ها گلایه و بهانه وجود داشت و با این راهکار بهانه دیگری وجود نخواهد داشت...»

فیلم «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند توسط مینا اکبری، خبرنگار و نویسنده سینمایی مجرب به‌عنوان دومین فیلم انتخاب شد. این فیلم شنبه 21 بهمن ساعت 17 در سینمای رسانه نمایش داده خواهد شد.

سیروس الوند برای برداشتن سومین قرعه روی سن دعوت شد. این کارگردان پیشکسوت گفت: «پس از گذراندن روزهای تلخ شیرینی امروز مبارک. جشنواره امسال با امروز شروع شد.» الوند در ادامه به شوخی گفت ازآنجاکه همیشه گلایه‌مند وجود دارد، فکر می‌کنم جوایز را هم با قرعه بدهیم، بد نباشد! الوند فیلم «جاده قدیم» به کارگردانی منیژه حکمت را از گوی درآورد.

منیژه حکمت کارگردان فیلم از هیئت انتخاب تشکر کرد و بیان کرد: «اولین بار است که در جشنواره شرکت می‌کنم و سازوکار آن را بلد نیستم... او ابراز امیدواری کرد قرعه خوبی برای او بیفتد. این فیلم بر اساس قرعه جمعه 12 بهمن‌ماه ساعت 17 نمایش داده خواهد شد.»

«اتاق تاریک» به کارگردانی روح‌الله حجازی به‌عنوان چهارمین فیلم توسط فرانک آرتا روزنامه‌نگار روزنامه شرق انتخاب شد. روح‌الله حجازی گفت: «این پنجمین فیلم من بعد از ده سال است و امیدوارم جشنواره خوبی داشته باشیم. پیش‌ازاین «مرگ ماهی» و «زندگی مشترک» هر دو روز اول ده صبح در جشنواره اکران شد و به من گفتند فیلم‌های پربیننده را این ساعت نمایش می‌دهیم. امیدوارم این بار اتفاق خوبی برای فیلم من بیفتد.» این فیلم بر اساس قرعه چهارشنبه 18 بهمن‌ماه ساعت 20 به نمایش درمی‌آید.

بابک برزویه عکاس پیشکسوت حوزه سینما ششمین فیلم را از قرعه بیرون آورد. او با اشاره به کم‌کاری‌اش در سینما گفت: «خوشحالم که بار دیگر در جشنواره حضور دارم و در جمع جامعه مطبوعات هستم. من به عکاسان و اهالی رسانه خسته نباشید می‌گویم.» در این بخش «کار کثیف» به کارگردانی خسرو معصومی با قرعه برزویه انتخاب شد. معصومی به توقیف 5 ساله فیلم «خرس» اشاره کرد و خطاب به اهالی رسانه گفت: «خواهش می‌کنم برای این فیلم کاری انجام دهید.» این  فیلم روز چهارشنبه 21 بهمن‌ماه ساعت 14 به نمایش درخواهد آمد.

در ادامه فریدون جیرانی از کارگردان‌ها و روزنامه‌نگاران پیشکسوت برای انتخاب هفتمین فیلم روی سن آمد و «هایلایت» به کارگردانی اصغر نعیمی را از قرعه بیرون آورد. این فیلم پنجشنبه 19 بهمن‌ماه ساعت 17 نمایش داده خواهد شد.

 مهیار جوادی‌فر فیلم «جشن دل‌تنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی را به‌عنوان هشتمین فیلم انتخاب کرد. این فیلم پنجشنبه 19 بهمن‌ماه ساعت 17 نمایش داده خواهد شد. نغمه دانش آشتیانی دبیر هنر خبرگزاری مهر «مغزهای کوچک زنگ‌زده» به کارگردانی هومن سیدی را به‌عنوان نهمین فیلم از قرعه بیرون آورد. این فیلم بر اساس قرعه سه‌شنبه 17 بهمن‌ماه ساعت 14 نمایش داده خواهد شد.

«به‌وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا به‌عنوان دهمین فیلم توسط مرتضی رنجبران از خبرگزاری ایرنا انتخاب شد. محمد خزاعی تهیه‌کننده به‌عنوان نماینده فیلم روی سن آمد. این فیلم دوشنبه 16 بهمن‌ماه ساعت 20 روی پرده خواهد رفت.

فرامرز روشنایی آغازگر حرفه روابط عمومی در سینمای ایران و از اهالی قدیمی رسانه برای انتخاب فیلم یازدهم به روی سن دعوت شد و فیلم «کامیون» به کارگردان کامبوزیا پرتوی را از قرعه بیرون آورد. این فیلم به‌قیدقرعه جمعه 12 بهمن‌ماه ساعت 14 نمایش داده خواهد شد.

علی زادمهر خبرنگار باتجربه خبرگزاری ایلنا فیلم «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی را به‌عنوان فیلم دوازدهم را انتخاب کرد. قرعه‌کشی این فیلم با حضور مقصودی انجام شد و دوشنبه 16 بهمن‌ماه ساعت 17 نمایش داده می‌شود.

وحید سعیدی خبرنگار و دبیر باسابقه رسانه‌ها «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی را به‌عنوان قرعه سیزدهم بیرون آورد. مهران احمدی روی سن آمد و قرعه نمایش فیلم او، 20 بهمن ساعت 14 شد.

محمد سلیمانی از قدیمی‌های روزنامه اطلاعات «عرق سرد» به کارگردانی سهیل بیرقی به‌عنوان قرعه چهاردهم تعیین کرد. سیمون سیمونیان قرعه 15 را برای این فیلم بیرون آورد، سه‌شنبه 17 بهمن ساعت 20.

مهدی شاه‌رضایی از فعالان رادیو، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی را به‌عنوان قرعه پانزدهم بیرون آورد. فرزاد هوشیار پارسیان جانشین تهیه‌کننده فیلم قرعه را از گوی بیرون آورد. این فیلم جمعه 20 بهمن‌ماه ساعت 20 به نمایش درخواهد آمد.

رسول صدرعاملی روزنامه‌نگار قدیمی و کارگردان محبوب سینمای ایران برای انتخاب قرعه شانزدهم روی سن دعوت شد. این کارگردان پر سابقه، بسته فیلم‌های کوتاه را از قرعه بیرون آورد.  صدرعاملی به همه‌کسانی که توانستند فیلم‌هایشان را به جشنواره برسانند خسته نباشید گفت و ضمن استقبال از برگزاری مراسم قرعه‌کشی گفت: مطمئنم جشنواره خوبی خواهیم داشت. او از بهبود حال کامبوزیا پرتوی و بابک برزویه و حضورشان در این مراسم اظهار خوشحالی کرد.

 پوریا آذربایجانی به‌عنوان نماینده بسته فیلم کوتاه روی سن آمد. او از اینکه قرعه فیلم کوتاه را بیرون می‌آورد، ابراز خوشحالی کرد و به مصطفی و محسن کیایی برای درگذشت مادرشان تسلیت گفت. فیلم‌های کوتاه شنبه 14 بهمن‌ماه ساعت 20 برای علاقه‌مندان فیلم کوتاه به نمایش درمی‌آید.

سمیه علیپور خبرنگار خبرآنلاین فیلم «بمب» ساخته پیمان معادی را به‌عنوان هفدهمین فیلم از قرعه بیرون آورد. مانی حقیقی تهیه‌کننده فیلم قرعه 5 را بیرون آورد. «بمب» شنبه 14 بهمن‌ماه ساعت 17 روی پرده خواهد رفت.

شیما غفاری دبیر مجرب خبرگزاری ایسنا برای تعیین فیلم هجدهم روی سن آمد و فیلم «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما را از قرعه درآورد. اقلیما سانس دوشنبه 16 بهمن‌ماه ساعت 14 را برای فیلمش از قرعه بیرون آورد.

در بخش بعدی آرش فهیم از روزنامه کیهان قرعه نوزدهم را از گوی بیرون آورد. حمید زرگرنژاد کارگردان فیلم «ماهورا» روی سن رفت و قرعه 21 را برای فیلم خود بیرون آورد. این فیلم  پنجشنبه 19 بهمن‌ماه ساعت 20 نمایش داده خواهد شد.

عباس کریمی از روزنامه صبا فیلم «شعله‌ور» به کارگردانی حمید نعمت‌الله را به‌عنوان بیستمین فیلم از گوی خارج کرد. هادی مقدم‌دوست به نماینده فیلم برای تعیین سانس روی سن آمد. این فیلم شنبه 14 بهمن‌ماه با قرعه مقدم‌دوست ساعت 14 نمایش داده خواهد شد.

هادی مقدم‌دوست به سحرآمیز بودن قرعه بیرون آمده اشاره کرد و گفت: «این فیلم به کارگردانی «محمدرضا شفیعی» سردبیر صبا تهیه‌شده و قرعه فیلم توسط نماینده روزنامه صبا بیرون آمد!»

محمود گبرلو تهیه‌کننده و مجری برنامه سینمایی «شب‌های شفاهی» برای تعیین بیست‌ویکیمن فیلم روی سن آمد و قرعه فیلم «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی را بیرون آورد. نماینده فیلم روی سن حاضر شد. این فیلم بر اساس قرعه یکشنبه 15 بهمن‌ماه ساعت 14 نمایش داده خواهد شد. در این بخش اعلام شد «محمود گبرلو» مجری نشست‌های نقد و بررسی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

جعفر گودرزی دبیر انجمن منتقدان و روزنامه‌نگار قدیمی فیلم «لاتاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان را به‌عنوان فیلم بیست‌ودوم انتخاب کرد. هوشیار پارسیان قرعه نمایش این فیلم را در جشنواره امسال، ساعت 20 یکشنبه 15 بهمن‌ماه اعلام کرد.

احمد محمداسماعیلی از خبرنگاران فعال برای انتخاب فیلم بیست و سوم روی سن آمد و نام فیلم «سو تفاهم» ساخته احمدرضا معتمدی را از گوی خارج کرد. معتمدی روی سن عدد 23 را از گوی خارج کرد. جمعه 20 بهمن ساعت 17.

احمدرضا معتمدی کارگردان فیلم «سوءتفاهم» با حضور روی سن گفت: «این فیلم برخلاف فضایی که درباره‌اش ایجادشده حتماً به جشنواره می‌رسد. من این فیلم را سی‌وپنج روزه ساختم و فیلم قبلم را 45 روزه ساختم. سال گذشته فیلمم در جشنواره حضور نداشت و امیدوارم امسال هیئت انتخاب برای انتخاب فیلمم شرمنده نشوند.»

حمیدرضا مدقق کارشناس و منتقد سینما و فعال شبکه خبر، بیست‌وچهارمین فیلم را قرعه‌کشی کرد. او نام «امپراتور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی را از گوی خارج کرد. محمد خزاعی به‌عنوان نماینده فیلم ساعت 17 سه‌شنبه 17 بهمن‌ماه را از گوی بیرون آورد.

ایزدمهرآفرین از روزنامه جوان «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی قرعه بیست‌وپنجم را از گوی بیرون آورد و سانس نمایش این فیلم ساعت 17 چهارشنبه 18 بهمن اعلام شد.

 گلاویژ نادری خبرنگار باسابقه سینما نام «فیلشاه» را از گوی بیرون آورد و در ادامه قرعه شماره 3 به دست هادی محمدیان از گوی خارج شد. سانس نمایش این فیلم در جدول 13 بهمن ساعت 20 قرار گرفت.

هادی محمدیان در این بخش گفت: «شباهت سینما و فوتبال گروهی کار کردن است. برای ساخت این انیمیشن یک گروه دو سال کارکردند و من کوچک‌ترین عضو هستم. امیدوارم مخاطبان در جشنواره امسال  از تماشای این انیمیشن لذت ببرند.»

«سرو زیرآب» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر به‌عنوان آخرین و فیلم بیست و هفتم توسط مریم نراقی از روزنامه شهروند از قرعه بیرون آمد. او با یادی از محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار قدیمی و فقید، با حضور برادر کارگردان، قرعه آخر را برای این فیلم بیرون آورد: ساعت 14 روز 18 بهمن